Ekologia  »  Aktualności  »  Porsche Mission E Cross Turismo - premiera elektrycznego CUVa
Porsche Mission E Cross Turismo

Porsche Mission E Cross Turismo - premiera elektrycznego CUVa

2018-03-07 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Porsche Mission E, Porsche, Porsche Mission E Cross Turismo
Porsche zaprezentowało w Genewie ciekawy model Mission E Cross Turismo. Pojazd ma reprezentować klasę CUV, czyli Cross Utility Vehicle. Oczywiście w tym wypadku mamy do czynienia z napędem elektrycznym.
 
Koncept otrzymał nadwozie o długości 4,95 m osadzone na podwyższonym zawieszeniu i wyposażone w listwy ochronne. Ma to zachęcać do zjazdu z asfaltowej drogi. Pojazd nafaszerowano nowoczesnymi technologiami, jak chociażby system monitorowania wzroku kierowcy. Pozwala on na powiększanie na ekranach elementów, na które akurat patrzy kierowca.
Porsche Mission E Cross TurismoPorsche Mission E Cross Turismo
Porsche Mission E Cross Turismo ma być napędzany przez silniki elektryczne o łącznej mocy przeszło 600 KM. Pierwsza setka ma się pojawiać na prędkościomierzu po upływie 3,5 s. Przyspieszenie jest zależne od trybu pracy samochodu. Technologia zadba o równoważenie zużycia energii i osiągów.
Porsche Mission E Cross TurismoPorsche Mission E Cross Turismo
Zastosowane baterie i 800-voltowa architektura pozwalają na uzyskanie zasięgu około 400 km. Ładowanie baterii ma się odbywać w czasie zaledwie 15 minut. Zasilanie może sie odbywać na kilka sposób, jak ładowanie indukcyjne, przez stacje ładowania czy domowy system zasilania Porsche. Auto wygląda na gotowe do produkcji i niewątpliwie z czasem doczeka się debiutu w tej lub lekko zmienionej formie.
Porsche Mission E Cross TurismoPorsche Mission E Cross TurismoPorsche Mission E Cross TurismoPorsche Mission E Cross TurismoPorsche Mission E Cross TurismoPorsche Mission E Cross TurismoPorsche Mission E Cross TurismoPorsche Mission E Cross Turismo

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line w oficjalnych ujęciach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Porsche Mission E Cross Turismo - premiera elektrycznego CUVa