Ekologia  »  Aktualności  »  Tesla Model 3 - elektryczny sedan oficjalnie trafia na rynek
Tesla Model 3

Tesla Model 3 - elektryczny sedan oficjalnie trafia na rynek

2017-07-29 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Tesla, Tesla Model 3
Tesla Model 3 w końcu nie ma tajemnic przed klientami. Na specjalnej imprezie z okazji wyprodukowania pierwszych 30 egzemplarzy Elon Musk przedstawił finalną wersję najtańszego modeli marki.
 
Tesla Model 3 zadebiutuje na rynku w dwóch wersjach. Pierwsza standardowa jest dostępna od 35 000 dolarów, zaś druga z przydomkiem Long Range kosztuje 44 000 dolarów. Podstawowy model pozwala na pokonanie dystansu 354 km, zaś droższy wariant ma zasięg 498 km. Zaistniały także różnice w osiągach. Pierwszy z samochodów przyspiesza do setki w czasie 5,6 s, a drugi 5,1 s.
Tesla Model 3Tesla Model 3
Producent wyposażył samochody w różne systemy ładowania. Podstawowa wersja modelu po 30 minutach ładowania oferuje zasięg 130 mil, podczas gdy w droższym wariancie ten czas zapewni zasięg 170 mil.

W wersji podstawowej klienci otrzymają 15-calowy ekran dotykowy, dwustrefową klimatyzację oraz kompletny zestaw sprzętu do autonomicznej jazdy i wszystkie systemy bezpieczeństwa. Co ciekawe sam autopilot działający na autostradach jest opcjonalnym dodatkiem kosztującym 5000 dolarów. W przyszłości ma się pojawić kompletny autopilot wyceniony na 3000 dolarów.
Tesla Model 3Tesla Model 3
We wspomnianych cenach otrzymamy czarne nadwozie. Oprócz niego przewidziano kilka kolorów, a każdy inny niż czarny to koszt 1000 dolarów. W ofercie pojawił się pakiet Premium za 5000 dolarów oferujący takie dodatki, jak regulowane i podgrzewane fotele, regulowana kolumna kierownicy, dodatkowe porty USB w tyle czy rozbudowany zestaw audio.
Tesla Model 3 standardowo stoi na 18-calowych kołach. W opcji pojawią się 19-calowe koła. Standardowa wersja waży 1609 kg, zaś Long Range jest cięższa i waży 1730 kg. Czas pokaże jak bardzo będzie popularny nowy model Tesli.
Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Aston Martin DBS Superleggera debiutuje w Goodwood


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla Model 3 - elektryczny sedan oficjalnie trafia na rynek

Galerie zdjęć
Newsletter