Ekologia  »  Aktualności  »  Toyota Mirai wjeżdża do Europy

Toyota Mirai wjeżdża do Europy

2015-10-13 - A. Ruciński     Tagi: Toyota, Toyota Mirai
Toyota Mirai oficjalnie debiutuje na europejskim rynku. Czy auto będzie się tu cieszyło równie wysoką popularnością co w Japonii i USA? Czas pokaże.

Mirai jest napędzana silnikiem zasilanym ogniwami paliwowymi. To technologia, którą rozwijano od dawna, lecz dopiero teraz dopracowano ją na tyle, że nadaje się do bezproblemowego, codziennego użytku.
Jednostka napędowa Mirai generuje 155 KM mocy. To wystarcza, aby osiągać setkę w 9,6 sekundy i rozpędzać się do 178 km/h. Pełne tankowanie trwa około 3 minuty i pozwala przejechać maksymalnie 483 km.

Toyota twierdzi, że auto nie sprawia problemów nawet w trudnych warunkach. Jak udowodniły testy, Mirai bez problemu odpala nawet przy -30 stopniach Celsjusza.
To ważna informacja zwłaszcza dla Skandynawów, którzy z pewnością będą stanowić największą grupę wśród europejskich klientów Mirai.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
BMW 7 2020 w oficjalnym klipie


źródło: wcf

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Toyota Mirai wjeżdża do Europy

Toyota Mirai wjeżdża do Europy
Leszek M. 2015-10-13 12:31
Lepiej było poczekać na ten samochód, aż projektanci dopracują je całkowicie, jako pierwszy seryjny samochód wykorzystujący wodór nie mogli pozwolić sobie na wpadki. I z tego co czytam dla toyoty udało się osiągnąć cel. Samochód dobrze się prezentuje wizualnie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Co do przejazdu na pełnym baku czytałem ostatnio że przy oszczędnej jeździe nawet ponad 700 km może pokonać.
Toyota Mirai wjeżdża do Europy
VW fan 2015-10-14 11:29
A niemiaszki dopiero zaczęli fascynować się silnikami elektrycznymi.... Przy czym trzeba mieć na uwadze ze do niedawna promowali tak silniki diesla których jak się niedawno okazało wcale nie umieli dobrze robić
Newsletter
Galerie zdjęć