Ekologia  »  Aktualności  »  Hyundai i-oniq Concept - koreańska hybryda w Genewie
Hyundai i-oniq

Hyundai i-oniq Concept - koreańska hybryda w Genewie

2012-03-10 - A. Ruciński     Tagi: Hyundai, Auta hybrydowe, Geneva Motor Show, Hyundai i-oniq
Czasy gdy koreańskie auta były tylko marnymi kopiami europejskich i japońskich produktów dawno minęły. Dziś Hyundai i Kia sami wyznaczają trendy w motoryzacji. Przykładem może być hybrydowy model i-oniq zaprezentowany na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie.

4,4-metrowy hatchback z drzwiami unoszonymi do góry robi wrażenie. Podobno jest to zapowiedź dalszego rozwoju stylistycznego marki. Ostre linie nadwozia wymieszano z obłościami, a mimo to efekt jest całkiem niezły. Wnętrze jest jeszcze bardziej futurystyczne. Znajdziemy tu nawet wielowarstwowy wyświetlacz oraz ruchomy zestaw wskaźników.

Zobacz także: Hyundai i-oniq - galeria »
Do napędu koncepcyjnego Hyundaia użyto litrowego. trzycylindrowego silnika benzynowego o mocy 60 KM. Jednostka ta współpracuje z generatorem elektrycznym dającym moc 55 kW. W trybie elektrycznym auto jest w stanie przejechać 120 km, natomiast w trybie mieszanym nawet 720 km. Prędkość maksymalna wynosi 140 km/h.

Czy i-oniq trafi do produkcji? Raczej nie. Jest jednak dowodem na to, że Koreańczycy na poważnie zainteresowali się hybrydami.źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hyundai i-oniq Concept - koreańska hybryda w Genewie

Galerie zdjęć
Newsletter