Ekologia  »  Aktualności  »  Tesla Model X - ekologiczny SUV został oficjalnie zaprezentowany
Tesla Model X

Tesla Model X - ekologiczny SUV został oficjalnie zaprezentowany

2012-02-10 - A. Ruciński     Tagi: Tesla, Auta elektryczne, Eko, Tesla Model X
Tesla oficjalnie odsłoniła swoje najnowsze dziecko, które może stać się kolejnym hitem wśród gwiazd Holywood.

Jak wiadomo ekologia jest modna, a większość celebrytów chce uchodzić za modnych. Dlatego w Kaliforni jeździ tak dużo Priusów, Fiskerów itp. Niebawem bardziej rodzinne gwiazdy będą mogły dodać do swojej ekologicznej kolekcji nowy model - Tesla Model X. Elektryczny SUV został zaprezentowany w Hawthorne w Tesla Design Studios w Kaliforni. Produkcja X ruszy pełną parą już w 2013 roku. Czym wyróżnia się ten egzemplarz spośród innych "ekowozów".

Przede wszystkim drzwiami unoszonymi do góry, podobnymi do tych z Mercedesa SL Gullwing. W tym przypadku jednak możemy nawet złożyć część drzwi co ułatwi wysiadanie na ciasnych parkingach. Co więcej Model X jest w stanie pomieścić w swoim wnętrzu aż siedem dorosłych osób. Osiągi także robią wrażenie. Od 0-100 km/h w 4,4 sekundy. To szybciej niż Porsche 911. Wszystko za sprawą dwóch silników elektrycznych, które umieszczono nad osiami pojazdu. Każdy z nich odpowiada za napędzanie dwóch kół. W praktyce otrzymujemy więc napęd na wszystkie koła.
Tesla Model X zapowiada się bardzo ciekawie biorąc pod uwagę ekologię i ekonomię, ilość miejsca we wnętrzu, design i osiągi. W tym SUV-ie niczego nie brakuje. Cena również nie wydaje się być oszałamiająco wysoka na tle konkurentów - około 58 000 dolarów.źródło: autoblog

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla Model X - ekologiczny SUV został oficjalnie zaprezentowany

Newsletter
Galerie zdjęć