Ekologia  »  Aktualności  »  Ford Focus Electric za mało emocjonujący. Kolejne EV marki z większym charakterem
Ford Focus Electric

Ford Focus Electric za mało emocjonujący. Kolejne EV marki z większym charakterem

2018-07-10 - J. Kruczek     Tagi: Ford Focus Electric, Ford Focus, Ford, Eko
Ford Focus Electric jest autem, o którym większość ludzi nawet nie pamięta. Model ten znajduje się cały czas w produkcji, ale daleko mu do sukcesów konkurentów. Za małą popularnością auta stoi kilka przyczyn, a sam producent przyznaje, że nie jest to zbyt emocjonujący pojazd.

Ford Focus Electric w USA sprzedał się od początku roku w ilości zaledwie 501 egzemplarzy. To żenujący wynik przy choćby Chevrolecie Bolt mającym na koncie sprzedaż na poziomie 1 161 sztuk w samym czerwcu. Nie ma się co dziwić, że mało klientów sięga po elektrycznego Focusa.
Ford Focus ElectricFord Focus Electric
Ford Focus Electric może się pochwalić zasięgiem zaledwie 185 km. A to i tak znacznie lepiej niż 122 km wersji z 2016 roku. Główny atut samochodu jakim była charakterystyka zwykłego kompaktowego hatchbacka też już nic nie znaczy. Bolt, Nissan Leaf czy Tesla Model 3 oferują to samo.
Ford Focus ElectricFord Focus Electric
Szef globalnej elektryfikacji marki, Ted Cannis udzielił wywiadu, w którym przyznał, że Ford Focus Electric ma swoje zalety, ale niestety nie jest emocjonującym autem. Model ten pokazał marce, że musi sie podciągnąć w temacie. Efektem mają być kolejne modele elektryczne. Według zapowiedzi będą one bardziej emocjonujące i posiadające wyróżniający się charakter. Pierwsze konkrety na ich temat powinniśmy poznać niedługo.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford Focus Electric za mało emocjonujący. Kolejne EV marki z większym charakterem

Newsletter
Galerie zdjęć