Ekologia  »  Aktualności  »  Honda od 2025 roku będzie oferować tylko zelektryfikowane auta w Europie
Honda

Honda od 2025 roku będzie oferować tylko zelektryfikowane auta w Europie

2019-03-10 - J. Kruczek     Tagi: Honda, Honda e Prototype, Eko
Honda podczas salonu samochodowego w Genewie zdradziła swój plan odnośnie elektryfikacji. Japońska marka zdecydowała, że do 2025 roku cała europejska oferta zostanie poddana elektryfikacji.

Początkowo zapowiadano, że do 2025 roku dwie trzecie oferty będzie autami hybrydowymi i elektrycznymi. Jednak plany uległy zmianie i producent postanowił przyspieszyć proces. Za tak dynamicznym poszerzeniem oferty o modele elektryczne i PHEV pójdą także inne inwestycje. Producent ma zamiar przeznaczyć więcej środków na stworzenie własnych ładowarek czy oprogramowania dla pojazdów zelektryfikowanych.
HondaHonda
Na pewno największą nowością będzie produkcyjna wersja modelu e Prototype. Elektryczny hatchback zapowiada się imponująco i pokazał w Genewie, że na drodze do produkcji nie traci swojego retro uroku. Pierwszą hybrydą marki w ramach nowego planu jest zaprezentowany wcześniej CR-V Hybrid. Wkrótce możemy oczekiwać kolejnych modeli. Nieoficjalnie mówi się nawet, że najnowszy Civic Type R otrzyma napęd hybrydowy w celu dodatkowego zastrzyku mocy.
HondaHondaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Honda od 2025 roku będzie oferować tylko zelektryfikowane auta w Europie