Ekologia  »  Auta elektryczne  »  Tesla Model S 'Alpha' - elektryczny sedan o duszy artysty
Tesla Model S

Tesla Model S 'Alpha' - elektryczny sedan o duszy artysty

2011-06-06 - A. Miklewska     Tagi: Tesla, Samochody elektryczne, Auta elektryczne, Eko, Tesla Model S
Tesla Model S, to elektryczny sedan, który jest na dobrej drodze by zadebiutować na rynku w połowie przyszłego roku. Nie widzieliśmy tak naprawdę jeszcze wersji produkcyjnej, ale po ulicach jeździ już kilka prototypów: 'Alpha' i 'Beta'. Jeden z nich - Tesla Model S 'Alpha', którego kilka najnowszych zdjęć zostało niedawno ujawnionych, pozwala przypuszczać jak będzie wyglądała ostateczna wersja samochodu.
Tesla Model S - wreszcie w trasie
Model S posiada ciekawą linię nadwozia, która przypomina elegancką kreskę Jaguara XF i Astona Martina Rapide. Najnowsze zdjęcia pokazują przedni zderzak, który jest inny niż w dotychczasowych prototypach oraz ostre krawędzie karoserii, które dodają Tesli uroku.

Pierwsze 1000 egzemplarzy Modelu S, będą to modele specjalne, wyprodukowane dla Stanów Zjednoczonych. Będą one miały baterię pozwalającą przejechać 300 mil (483 km), unikalny wygląd i kilka opcjonalnych dodatków w cenie. Po wyprodukowaniu pierwszej partii egzemplarzy, w produkcji pojawią się modele z mniejszymi bateriami. Samochody w nie zaopatrzone będą mogły przejechać 230 (370 km) i 160 mil (258 km). Tesla ma nadzieję, że w 2012 roku wyprodukuje ok. 5.000 samochodów, a w 2013 roku ilość ta ma zwiększyć się do 20.000. Najtańszy samochód z zasięgiem 160 mil będzie kosztował $49.900. Za Model S z zasięgiem 230 mil trzeba będzie zapłacić $59.900, a samochód z akumulatorem pozwalającym przejechać 300 mil został wyceniony na $79.900. Ostateczne ceny mogą jednak ulec zmianie.źródło: motorauthority

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla Model S 'Alpha' - elektryczny sedan o duszy artysty