Ekologia  »  Auta elektryczne  »  Właściciel Tesli Roadster przejechał 100.000 kilometrów w mniej niż dwa lata
Tesla Roadster

Właściciel Tesli Roadster przejechał 100.000 kilometrów w mniej niż dwa lata

2011-05-27 - A. Miklewska     Tagi: Tesla, Samochody elektryczne, Auta elektryczne, Tesla Roadster, Eko
Hansjörg von Gemmingen może powiedzieć, że nikt nie przejechał więcej kilometrów w Tesli Roadster niż on. Niemiec kupił samochód prawie dwa lata temu, a już na jego liczniku pojawił się imponujący rząd zer z jedynką z przodu. Makler mieszka w południowo-zachodniej części kraju i dojeżdża Teslą codziennie do pracy, a ładuje ją przez noc w garażu ze zwykłego gniazdka.
Tesla Roadster
Właściciel Tesli Roadster twierdzi, że zawsze znajdzie się gdzieś miejsce by podładować baterię w samochodzie. Jego 82-letnia teściowa zainstalowała w garażu gniazdko 240 V, by częściej do niej przyjeżdżał.

Hansjörg von Gemmingen: "Samochodem tym z łatwością można jechać w dłuższa trasę. Tak długo, jak masz gdzie podłączyć się do prądu, możesz podróżować." Właściciel chwali się, że wybrał się nawet w podróż do Berlina (800 km). W mniej niż dwa lata przejechał on więcej kilometrów niż inni właściciele tego modelu. Niemiec nie chciał jednak ujawnić czy samochód nadal napędzany jest oryginalną baterią, czy musiał zainwestować w nowy akumulator.
Do tej pory cała światowa flota Tesli liczy 1.600 Roadsterów, które przejechały łącznie prawie 18 milionów kilometrów. Producent twierdzi, że każda konstruktywna opinia klientów będzie mile widziana i użyta w celu poprawienia nadchodzącego Modelu S.źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Właściciel Tesli Roadster przejechał 100.000 kilometrów w mniej niż dwa lata

Właściciel Tesli Roadster przejechał 100.000 kilometrów w mniej niż dwa lata
Janko 2012-05-10 20:27
Ja swoją peszlą przejechałem już ze pińcset tysięcy mil. Zrobię drugie tyle, jak mi nie pierdyknie. Tego szwaba łyknąłbym na każdych światłach, hej!